Kurs Elastografia Wątroby | 27 Września
Wprowadzenie do Kursu Elastografia Wątroby
Solidne podstawy teoretyczne oraz intensywne zajęcia praktyczne, mające na celu rozwinięcie umiejętności w zakresie diagnostyki elastograficznej z wykorzystaniem fali poprzecznej ShearWave w obrębie jamy brzusznej.
Rozwiń swoje umiejętności diagnostyczne z najnowszą technologią elastografii! Dołącz do naszego wyjątkowego szkolenia skierowanego do profesjonalistów medycznych, którzy pragną zgłębić tajniki nowoczesnych metod badawczych.
W naszym intensywnym kursie odkryjesz podstawy fizyczne i metody elastografii, nauczysz się technik wykonywania badań elastograficznych ELASTPQ i ELASTQ, oraz zrozumiesz standardy jak prawidłowo technicznie wykonać to badanie. Szczególny nacisk kładziemy na interpretację wyników i zastosowanie w diagnozowaniu chorób infekcyjnych, metabolicznych, autoimmunologicznych, oraz kardiogennego włóknienia wątroby.
Akredytacja oraz ilość punktów edukacyjnych
Izba Lekarska: 6
Podstawy Teoretyczne:
Omówienie podstaw fizycznych i metod elastografii, w tym technik wykonywania badań elastograficznych, takich jak punktowa elastografia fali poprzecznej Shear-
Wave (ElastPQ), elastografia fali poprzecznej ShearWave kodowana kolorem (ElastQ)
Omówienie innych funkcji/metod obrazowania umożliwiających
ocenę stłuszczenia wątroby na podstawie parametru tłumienia ultradźwiękowego (atenuacji) i parametru HRI (Hepatorenal Index)
Standardy prawidłowego technicznie wykonania elastografii
ShearWave w obrębie jamy brzusznej, co jest kluczowe dla uzyskania wiarygodnych wyników
Program obejmuje także zastosowanie elastografii w diagnostyce różnych schorzeń, takich jak choroby infekcyjne, metaboliczne, autoimmunologiczne, kardiogenne
włóknienie wątroby
Zasady interpretacji wyników oraz propozycje schematów opisu badania
Praktyczne Umiejętności:
W trakcie kursu uczestnicy pod okiem instruktora przeprowadzają badania pacjentów wraz z przygotowaniem opisu, co pozwala na bezpośrednie zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej w rzeczywistych warunkach klinicznych.
Praktyczne ćwiczenia pod nadzorem doświadczonego instruktora pozwolą na rozwinięcie pewności siebie i kompetencji w stosowaniu elastografii i innych metod wspomagających
diagnostykę jamy brzusznej w codziennej praktyce medycznej
Sporządzanie Opisu Badania:
Zasady sporządzania opisu badania zgodnego z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Interpretacja uzyskanych wyników i ich kliniczne znaczenie.
Praktyka pod Nadzorem:
Kursanci pracują pod nadzorem doświadczonego ultrasonografisty, co umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności.
Analiza przypadków klinicznych i ich diagnostyczne wyzwania.
Materiały Szkoleniowe:
Materiały szkoleniowe dostępne w wersji papierowej jako praktyczny pomocnik w przyswajaniu wiedzy. Algorytmy badania i praktyczne wskazówki.
Catering:
Całodniowy catering z przerwami kawowymi oferujący różnorodne przekąski, kanapki, ciasta, wodę mineralną oraz ciepłe napoje (kawa, herbata). Obiad podczas przerwy obiadowej.
Wsparcie Doświadczonego Pracownika Firmy:
Doświadczony pracownik naszej firmy pozostaje na miejscu przez cały okres trwania szkolenia. Oferuje profesjonalną pomoc i wskazówki dotyczące obsługi aparatu ultrasonograficznego.
Działa jako dodatkowe źródło praktycznej wiedzy i umiejętności, dostosowanej do konkretnych potrzeb uczestników.
Dla Kogo Jest Ten Kurs?
Kurs jest przeznaczony dla lekarzy radiologów, hepatologów oraz innych specjalistów zajmujących się diagnostyką obrazową, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie elastografii z wykorzystaniem fali poprzecznej ShearWave. Kurs jest idealny zarówno dla osób z podstawową wiedzą o elastografii, jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności praktyczne i teoretyczne w zaawansowanych technikach diagnostycznych jamy brzusznej.
Najczęściej Zadawane Pytania
Czy muszę mieć wcześniejsze doświadczenie z elastografią ?
Nie jest to konieczne, jednak podstawowa wiedza z zakresu diagnostyki obrazowej będzie pomocna.
Czy kurs obejmuje zajęcia praktyczne?
Tak, kurs zawiera intensywne zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia badań elastograficznych pod okiem doświadczonego instruktora.
Jakie umiejętności zdobędę po zakończeniu kursu?
Nauczysz się prawidłowych technik wykonywania badań elastograficznych, interpretacji wyników oraz ich zastosowania w diagnozowaniu różnych schorzeń wątroby.
Krakowski Szpital Specjalistyczny
ul. Prądnicka 80
31-220 Kraków
lek. med. Tadeusz Wilkosz
Specjalista chorób wewnętrznych
Opinie Uczestników
„Kurs prowadzony przez dr Tadeusza Wilkosza był niezwykle wartościowy. Dzięki solidnym podstawom teoretycznym oraz praktycznym zajęciom, nauczyłam się nie tylko jak prawidłowo wykonywać badania elastograficzne, ale także jak interpretować wyniki w kontekście różnych schorzeń wątroby. Teraz czuję się pewniej, stosując elastografię w codziennej praktyce.”
– Anna, lekarz radiolog
“Bardzo przystępnie przekazana treść merytoryczna. Słucha się bardzo dobrze. Wydawałoby się duża ilość materiału — przekazana w sposób interesujący, niemęczący, “czas szybko leci”. Pomoc w pełnym zakresie w czasie ćwiczeń praktycznych, zarówno ze strony wykładowcy, organizatora jak i modeli! Jestem bardzo zadowolona.”
– Marek, hepatolog